Jak nalepit samolepky

   
Lepení našich dekorací na zeď je jednoduché a rychlé, přesto věnujte chvíly času k přečtení tohoto návodu k lepení.

Nálepky NEJSOU určeny pro lepení na čerstvě natřené a vlhké povrchy. Nově natřené zdi musí 1-2 týdny vyschnout.

Nálepka kopíruje povrch zdi včetně jejích nerovností. Drobně hrbolatou zeď (zrnitý podklad, opravované zdi sádrou), je možné zbrousit smirkovým papírem.

Věnujte čas očištění plochy kam budete dekoraci lepit od prachu a případné mastnoty!

Velké motivy je nutné lepit min. ve 2 lidech.

 

1.   Lepení samolepky bez přenosové fólie:

Arch s motivem rozložte na rovnou plochu, ideálně na stůl či podlahu a nechte několik minut odpočinout, aby se neroloval a nasál pokojovou teplotu.

K lepení budete potřebovat malý nůž, nůžky a hladítko (houbička na nádobí nebo jakýkoliv hadřík).

 

Nožíkem nebo nehtem opatrně podeberte nálepku a pomalu ji odlepte od podkladového papíru.

Dávejte pozor, aby se vám samolepící plochy neslepily k sobě, velice obtížně je budete odlepovat a mohlo by dojít k jejich poškození.

Samolepku nalepte na požadované místo.

Teď se zdálky podívejte, zda Vám umístění vyhovuje. Pokud ne, jemně a pomalým pohybem samolepku odlepte a přeneste na jiné místo. 

Jste-ji s umístěním spokojeni, hadříkem samolepku vyhlaďte, dokud perfektně nepřilne na stěnu.

Jestliže se některé části dekorace odlepují od zdi, použijte běžný fén na vlasy. Současným foukáním teplého vzduchu a uhlazováním přilne nálepka lépe na zeď. 

 

Pokud chcete dosáhnout přirozenějšího vzhledu dekorace, můžete použít gumovou paličku a samolepku lehce poklepat. Hrubý vzor zdi či zrnka písku se obtisknou do samolepky a ta na zdi vypadá naprosto přirozeně k nerozeznání od nátěru. 

Lepení je u konce, bylo to snadné že?

 

2.   Lepení samolepky s přenosovou fólií:

Arch s motivem rozložte na rovnou plochu, nejlépe na stůl či podlahu a nechte pár minut odpočinout, aby se arch neroloval a nasál pokojovou teplotu.

K lepení si připravte malý nůž, nůžky a houbičku na nádobí nebo jakýkoliv hadřík.

Houbičkou či hadříkem pečlivě uhlaďte přenosový papír tak, aby k němu nálepka dobře přilnula a naopak šla odlepit od podkladového (voskového) papíru.

Pomalu odlepujte přenosový papír od papíru podkladového.

Samotný motiv nálepky musí zůstat na přenosovém papíru lepivou stranou ven.

Nálepku na přenosovém papíru přiložte na předem vybrané místo. Nyní se můžete zdálky podívat, zda Vám umístění dekorace vyhovuje. Pokud ne, jemně papír odlepte a vyberte jiné místo.
Jste-li s umístěním spokojeni, pomalu začněte přenosovou folii odshora dolů vyhlazovat, aby nálepka dobře přilnula ke zdi.

Poté velmi opatrně stahujte přenosový papír ze zdi tak, aby samotný motiv zůstal na stěně.

Přenášení nálepky z přenosového papíru na zeď se nejlépe provádí pod co nejostřejším úhlem, stahujte proto přenosový papír téměř přitisknutý na stěně.

Nyní samolepku vyhlaďte houbičkou nebo hadříkem, dokud perfektně nepřilne na zeď.

Pokud se některé části dekorace odlepují od zdi, použijte fén na vlasy. Současným foukáním teplého vzduchu a uhlazováním přilne nálepka lépe na zeď.

Pokud chcete dosáhnout přirozenějšího vzhledu dekorace, můžete použít gumovou paličku a samolepku lehce poklepat. Docílíte toho, že se hrubý vzor zdi či zrnka písku obtisknou do samolepky a na zdi vypadá naprosto přirozeně k nerozeznání od nátěru.

Lepení je zdárně u konce. Uvařte si kávu, pozvěte sousedy a kochejte se novým designem vašeho interiéru.