Nejčastější dotazy zákazníků

 

Co je to nálepka na zeď?

 

Nálepky na zeď jsou vyrobeny z kvalitní, tenké vinylové folie určené přímo na zeď. Jsou velmi trvanlivé a pevné, ale stále dostatečně flexibilní, aby se daly použít na různých površích. Samolepka oživí a doplní Váš domácí nebo firemní prostor, zaplní prázdná místa nebo schová poškozená místa povrchů, kam budete samolepku lepit.


Jsou nálepky určeny pouze na zeď?


Nálepky se dají nalepit na různé hladké povrchy, např. zeď, nábytek, zrcadla, sklo, lednice, notebooky, ale také na obklady, dlažbu nebo auta.


Bude nálepka držet na hrubé zdi?


I když je doporučeno použit nálepku na hladké a rovné povrchy, zákazníci nám občas podají zprávu o úspěšném nalepení na velmi hrubou stěnu, ale je to bez záruky. Zejména velmi členité motivy doporučujeme lepit pouze na hladké stěny.


Jak dlouho nálepka na zdi vydrží?


Samolepící fólie, ze které je samolepka vyrobená, má udávanou životnost 5 let. V interiéru, kde nebude vystavena slunci, větru a dešti vydrží ještě mnohem déle.


Odstraním nálepku ze zdi bez jejího poškození?


Poškození zdi - Samolepku lze odstranit bez poškození zdi, nicméně velmi záleží na typu a kvalitě zdi. Pokud je povrch starý a nesoudržný, může se při odlepování na samolepku omítka přilepit.


Poškození samolepky – Při opatrném odlepení se samolepka nepoškodí, nicméně s každým odlepením se výrazně snižuje lepivost a celistvost samolepky


Je možné nálepku nalepit vícekrát?


Ano, ale velmi záleží na typu podkladu! Pokud chcete samolepku odstranit  ze soudržné zdi, která se nedrolí, ve většině případů se Vám to povede a můžete tak samolepku nalepit na jiné místo (toto platí pouze pro jednoduché motivy. Motivy dodávané s přenosovou fólií se vám s největší pravděpodobností nepodaří nalepit vícekrát).
S každým odlepením se výrazně snižuje lepivost a celistvost samolepky.


Mohou nastat při lepení dekorace problémy?


Odlepování samolepky – Samolepka by měla bez větších problémů držet na zdi. Pokud se stane, že se samolepka drobně odlepuje (zejména tenké části motivu), doporučujeme použít při lepení fén s horkým vzduchem. Působením horkého vzduchu foukaného na samolepku bude mít lepidlo na lepící části samolepky větší účinnost a samolepka by tak měla na zdi lépe držet.


Mohu mít nálepku dle vlastního návrhu?


Zákazníkům dokážeme vyrobit také jejich vlastní motivy. Při požadavku na vyrobení vlastního motivu nás kontaktujte na emailu info@nalepit.cz . Od zákazníků požadujeme zaslání motivu ve formátu PDF nebo CDR (Corel)


Mohu mít nálepku vlastní velikosti?


Zákazníkům dokážeme vyrobit samolepky i v jiných velikostech, než máme ve standardní nabídce. Velikost nálepky je však omezena velikostí řezacího plotu. V případě zájmu o vlastní velikost samolepky nás kontaktujte na emailu info@nalepit.cz